ne 4.6.2017 Moravany – Svatobořice 1:3 (0:0)

autor zelickoo 5.Červen 2017

Branky: 60. Petr Zbořil – 58. Jiří Kačer, 70. Zdeněk Koch, 88. Lukáš Koch. Rozhodčí: Rybecký. Diváci: 100.

Fotbalisté Moravan nezvládli další důležitý zápas a po domácí porážce 1:3 se Svatobořicemi přišli o poslední šanci na záchranu okresního přeboru. Tým trenéra Pavla Gebharta opouští elitní společnost a společně s Vracovem sestupuje do třetí třídy. Slavoj před posledním kolem ztrácí na jedenáctý Starý Poddvorov, který rovněž není zachráněný, čtyři body.

Moravany nebyly o nic horší než nedělní soupeře, z několika šancí však daly pouze jeden gól, kterým jim k důležitým bodům nestačil. První poločas nic převratného nepřinesl. Hrálo se hlavně mezi šestnáctkami, stovka diváků moc šancí ani zajímavých momentů neviděla. „Bylo to nic moc,“ přiznal svatobořický jednatel Kamil Maršálek.

Moravany, které hned na začátku přišly o zraněného Pinteru, začaly druhou půli lépe. Přesto v 58. minutě inkasovaly. Po rychlém brejku a střele Ladislava Lungy dorážel balon do odkryté branky Jiří Kačer. Spartak však o vedení rychle přišel. Rychlou akci z pravé strany a centru záložníka dorážkou pod břevno zakončil nepokrytý Petr Zbořil. Moravany se snažily, ale ve finální fázi nebyly přesné ani neměly štěstí. Za nerozhodného stavu 1:1 zatřásl hlavou břevnem Jašíček.

Svatobořice byly v koncovce efektivnější. Zkušený útočník Zdeněk Koch si v 70. minutě postavil na rohu šestnáctky míč a technickou ranou z trestného kopu zaskočil brankáře Bednaříka. Spartak už vedení nepustil. Výhru hostujícího celku pečetil střídající dorostenec Lukáš Koch, který krátce po svém příchodu na hřiště z dorážky upravil na konečných 3:1. „Za výkon ve druhé půli jsme si výhru zasloužili. Herně jsme byli o něco lepší. Pomohl nám druhý gól, po kterém jsme se zklidnili,“ uvedl Maršálek. (není to pravda – pozn. LZ)

Spartak tak po sérii dvou remíz a šesti porážek bral znovu všechny body. V tabulce zůstal sedmý. V posledním kole vyzve doma Ždánice. Moravany se s okresním přeborem rozloučí v sobotu neděli v Dambořicích.